Bourns Inc. 4604X-102-101LF
4604X-102-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-101LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-101LF.pdf
Availability of 4604X-102-101LF
QUANTITY
4604X-102-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-101LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-101LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-101LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-101LF Details Description
Related parts for 4604X-102-101LF
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 5/8" datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 25PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL FOR EDGELINE datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 25A 83W datasheet.pdf
THERMOELECT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf