Bourns Inc. 4604X-102-121LF
4604X-102-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-121LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-121LF.pdf
Availability of 4604X-102-121LF
QUANTITY
4604X-102-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-121LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-121LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-121LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-121LF Details Description
Related parts for 4604X-102-121LF
IC PSRAM 8MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 8KOHM BEAD AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP DECREASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2364-16 datasheet.pdf
XDR BRUSH 14X74-3/4X5-3/4"7A FIN datasheet.pdf
RES 51K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf