Bourns Inc. 4604X-102-181LF
4604X-102-181LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-181LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 180 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-181LF.pdf
Availability of 4604X-102-181LF
QUANTITY
4604X-102-181LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-181LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-181LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-181LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-181LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-181LF Details Description
Related parts for 4604X-102-181LF
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9VC 10MSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X8 RED 5V TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 630NH N48 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 2.5% 160VDC datasheet.pdf