Bourns Inc. 4604X-102-202LF
4604X-102-202LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-202LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-202LF.pdf
Availability of 4604X-102-202LF
QUANTITY
4604X-102-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-202LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-202LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-202LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-202LF Details Description
Related parts for 4604X-102-202LF
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
IC SLIC UNIVERSAL LP 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 47.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf