Bourns Inc. 4604X-102-273LF
4604X-102-273LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-273LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-273LF.pdf
Availability of 4604X-102-273LF
QUANTITY
4604X-102-273LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-273LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-273LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-273LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-273LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-273LF Details Description
Related parts for 4604X-102-273LF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 2A 12-DFN datasheet.pdf
CONN MALE 400POS 10ROW SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/8-48" BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf