Bourns Inc. 4604X-102-274LF
4604X-102-274LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-274LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 270K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-274LF.pdf
Availability of 4604X-102-274LF
QUANTITY
4604X-102-274LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-274LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-274LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-274LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-274LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-274LF Details Description
Related parts for 4604X-102-274LF
CABLE 40COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN HR10A PLUG 10POS FEMALE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 170K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 6 DB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.3 STEEL 1.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.30UH 32.0A SMT datasheet.pdf