Bourns Inc. 4604X-102-680LF
4604X-102-680LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-680LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-680LF.pdf
Availability of 4604X-102-680LF
QUANTITY
4604X-102-680LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-680LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-680LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-680LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-680LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-680LF Details Description
Related parts for 4604X-102-680LF
FUSE GLASS 750MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED SS 12V QUAD YLW DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 324V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
PLUG 10ROW 300POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CABLE 6COND 16AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 12V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4NS 208FPBGA datasheet.pdf
ASSY EURO TYPE R RECEPT W/ datasheet.pdf
DIODE SBR datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf