Bourns Inc. 4604X-AP2-224LF
4604X-AP2-224LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-AP2-224LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-AP2-224LF.pdf
Availability of 4604X-AP2-224LF
QUANTITY
4604X-AP2-224LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-AP2-224LF
Internal Part NumberEIS-4604X-AP2-224LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-AP2-224LF
Related Links4604X-A, 4604X-AP2-224LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-AP2-224LF Details Description
Related parts for 4604X-AP2-224LF
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 12POS .156 datasheet.pdf
CONN UMC RCPT STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32STSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 9MM datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC AXIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
OSC MEMS 25.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf