Bourns Inc. 4605M-101-821LF
4605M-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4605M-101-821LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605M-101-821LF.pdf
Availability of 4605M-101-821LF
QUANTITY
4605M-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605M-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4605M-101-821LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605M-101-821LF
Related Links4605M-1, 4605M-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605M-101-821LF Details Description
Related parts for 4605M-101-821LF
CONN RECEPT 20POS MALE DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CBL RIBN 28COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
IC REG BUCK 9V 3A TO-220F-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5M OHM 1% 50W datasheet.pdf