Bourns Inc. 4605X-101-100LF
4605X-101-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4605X-101-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605X-101-100LF.pdf
Availability of 4605X-101-100LF
QUANTITY
4605X-101-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605X-101-100LF
Internal Part NumberEIS-4605X-101-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605X-101-100LF
Related Links4605X-1, 4605X-101-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605X-101-100LF Details Description
Related parts for 4605X-101-100LF
SCREWDRIVER SLOTTED datasheet.pdf
FILTER SAW 1.765GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 380MA 450 MOHM datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 6V RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf