Bourns Inc. 4605X-101-121LF
4605X-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4605X-101-121LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605X-101-121LF.pdf
Availability of 4605X-101-121LF
QUANTITY
4605X-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605X-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4605X-101-121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605X-101-121LF
Related Links4605X-1, 4605X-101-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605X-101-121LF Details Description
Related parts for 4605X-101-121LF
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/DUP SC 625 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 24A I5-PAK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
TIMER STAR DELTA 8PIN 110VAC datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf