Bourns Inc. 4605X-101-183LF
4605X-101-183LF picture photo
Mfg. Part Number
4605X-101-183LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 5SIP
Datasheet Download
4605X-101-183LF.pdf
Availability of 4605X-101-183LF
QUANTITY
4605X-101-183LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605X-101-183LF
Internal Part NumberEIS-4605X-101-183LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605X-101-183LF
Related Links4605X-1, 4605X-101-183LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605X-101-183LF Details Description
Related parts for 4605X-101-183LF
MOSFET RF N-CHAN 32V 75W NI-360S datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMB datasheet.pdf
HEADER 14POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RETRACTOR 16-22LBS/7.3-10KG 8' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 54POS .100" SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf