Bourns Inc. 4605X-101-681LF
4605X-101-681LF picture photo
Mfg. Part Number
4605X-101-681LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605X-101-681LF.pdf
Availability of 4605X-101-681LF
QUANTITY
4605X-101-681LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605X-101-681LF
Internal Part NumberEIS-4605X-101-681LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605X-101-681LF
Related Links4605X-1, 4605X-101-681LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605X-101-681LF Details Description
Related parts for 4605X-101-681LF
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.75A TO252-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
BLZP 5.00/08/270F SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 618MA 800 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf