Bourns Inc. 4606X-101-104LF
4606X-101-104LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-104LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-104LF.pdf
Availability of 4606X-101-104LF
QUANTITY
4606X-101-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-104LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-104LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-104LF Details Description
Related parts for 4606X-101-104LF
CONN HEADER 2MM 50POS VERT .112" datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN OVP UVLO 8SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf