Bourns Inc. 4606X-101-121LF
4606X-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-121LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-121LF.pdf
Availability of 4606X-101-121LF
QUANTITY
4606X-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-121LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-121LF Details Description
Related parts for 4606X-101-121LF
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 1POS datasheet.pdf