Bourns Inc. 4606X-101-181LF
4606X-101-181LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-181LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-181LF.pdf
Availability of 4606X-101-181LF
QUANTITY
4606X-101-181LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-181LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-181LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-181LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-181LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-181LF Details Description
Related parts for 4606X-101-181LF
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 12POS 1MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 21 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 24-28AWG .110 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT TIN BLK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf