Bourns Inc. 4606X-101-182LF
4606X-101-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-182LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-182LF.pdf
Availability of 4606X-101-182LF
QUANTITY
4606X-101-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-182LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-182LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-182LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-182LF Details Description
Related parts for 4606X-101-182LF
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1506TR 8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 325MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN CAP 6POS UNIV-M-N-L BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf