Bourns Inc. 4606X-101-224
4606X-101-224 picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-224
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-224.pdf
Availability of 4606X-101-224
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4606X-101-224 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-224
Internal Part NumberEIS-4606X-101-224
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-224
Related Links4606X-, 4606X-101-224 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-224 Details Description
Related parts for 4606X-101-224
BOX PLSTC BLACK 5.03"L X 2.53"W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 75MM datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf