Bourns Inc. 4606X-102-101LF
4606X-102-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-102-101LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-102-101LF.pdf
Availability of 4606X-102-101LF
QUANTITY
4606X-102-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-102-101LF
Internal Part NumberEIS-4606X-102-101LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-102-101LF
Related Links4606X-1, 4606X-102-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-102-101LF Details Description
Related parts for 4606X-102-101LF
IC COUNTER BINARY SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7S 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W SMBJ datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 250 MOHM TH datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 0.5" datasheet.pdf