Bourns Inc. 4606X-102-104LF
4606X-102-104LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-102-104LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-102-104LF.pdf
Availability of 4606X-102-104LF
QUANTITY
4606X-102-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-102-104LF
Internal Part NumberEIS-4606X-102-104LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-102-104LF
Related Links4606X-1, 4606X-102-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-102-104LF Details Description
Related parts for 4606X-102-104LF
MOSFET N-CH 60V 70A TO-247 datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 5VOUT 2W datasheet.pdf
IC CONV DC/DC QFN datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 3S, 12VAC/DC datasheet.pdf
CHAMELEON MULTI-PROTOCOL 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf