Bourns Inc. 4606X-102-393
4606X-102-393 picture photo
Mfg. Part Number
4606X-102-393
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 39K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-102-393.pdf
Availability of 4606X-102-393
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4606X-102-393 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-102-393
Internal Part NumberEIS-4606X-102-393
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-102-393
Related Links4606X-, 4606X-102-393 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-102-393 Details Description
Related parts for 4606X-102-393
MODULE PIP 3A 2.2V/5.5V 10SMD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 10MSOP datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 16TQFN datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12P INLINE SKT A CODE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 48W datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
570UF 75V 27X59.5 AXI datasheet.pdf