Bourns Inc. 4606X-102-821LF
4606X-102-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-102-821LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 820 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-102-821LF.pdf
Availability of 4606X-102-821LF
QUANTITY
4606X-102-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-102-821LF
Internal Part NumberEIS-4606X-102-821LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-102-821LF
Related Links4606X-1, 4606X-102-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-102-821LF Details Description
Related parts for 4606X-102-821LF
SIDACTOR 4CH 275/550V 150A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADR 8POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 1400UF 50V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 22.05"X2.05" datasheet.pdf