Bourns Inc. 4606X-102-824
4606X-102-824 picture photo
Mfg. Part Number
4606X-102-824
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 820K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-102-824.pdf
Availability of 4606X-102-824
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4606X-102-824 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-102-824
Internal Part NumberEIS-4606X-102-824
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-102-824
Related Links4606X-, 4606X-102-824 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-102-824 Details Description
Related parts for 4606X-102-824
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 26-43V 2.8A datasheet.pdf
CAP CER 200PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.3V 3-USP datasheet.pdf