Bourns Inc. 4606X-AP2-221LF
4606X-AP2-221LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-AP2-221LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 220 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-AP2-221LF.pdf
Availability of 4606X-AP2-221LF
QUANTITY
4606X-AP2-221LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-AP2-221LF
Internal Part NumberEIS-4606X-AP2-221LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-AP2-221LF
Related Links4606X-A, 4606X-AP2-221LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-AP2-221LF Details Description
Related parts for 4606X-AP2-221LF
RES 3.92K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5425SO datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf