Bourns Inc. 4607X-101-102LF
4607X-101-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-102LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 1K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-102LF.pdf
Availability of 4607X-101-102LF
QUANTITY
4607X-101-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-102LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case7-SIP
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-102LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-102LF Details Description
Related parts for 4607X-101-102LF
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
CABLE CAT5 0.5M datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 328K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf