Bourns Inc. 4607X-101-393LF
4607X-101-393LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-393LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 39K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-393LF.pdf
Availability of 4607X-101-393LF
QUANTITY
4607X-101-393LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-393LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-393LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-393LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-393LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-393LF Details Description
Related parts for 4607X-101-393LF
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8MSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SOIC datasheet.pdf
ELOP2,8 B6000Y 13 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL SIDE 77X38X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SRT datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf