Bourns Inc. 4607X-101-471LF
4607X-101-471LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-471LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 470 OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-471LF.pdf
Availability of 4607X-101-471LF
QUANTITY
4607X-101-471LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-471LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-471LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-471LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-471LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-471LF Details Description
Related parts for 4607X-101-471LF
CONN FFC VERT 23POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
30M ENCODER CABLE CRGB datasheet.pdf
2PORT OPTIC ISO UNIVRSL PCI CARD datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 37.7MM RND 17.2MM datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LP 5.08/135/23 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT PIN datasheet.pdf