Bourns Inc. 4608H-101-203LF
4608H-101-203LF picture photo
Mfg. Part Number
4608H-101-203LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608H-101-203LF.pdf
Availability of 4608H-101-203LF
QUANTITY
4608H-101-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608H-101-203LF
Internal Part NumberEIS-4608H-101-203LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608H-101-203LF
Related Links4608H-1, 4608H-101-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608H-101-203LF Details Description
Related parts for 4608H-101-203LF
CONN HEADER 11POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC Z8PLUS 1K OTP XTEMP 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
COMM MOD ETHERNET FL-NET datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf