Bourns Inc. 4608H-102-474LF
4608H-102-474LF picture photo
Mfg. Part Number
4608H-102-474LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608H-102-474LF.pdf
Availability of 4608H-102-474LF
QUANTITY
4608H-102-474LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608H-102-474LF
Internal Part NumberEIS-4608H-102-474LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608H-102-474LF
Related Links4608H-1, 4608H-102-474LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608H-102-474LF Details Description
Related parts for 4608H-102-474LF
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIAC 34-38V 2A DO35 datasheet.pdf
IC CTRLR XPHASE VR10.0 28MLPQ datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1.2MM 2POS datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf