Bourns Inc. 4608H-102-823LF
4608H-102-823LF picture photo
Mfg. Part Number
4608H-102-823LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608H-102-823LF.pdf
Availability of 4608H-102-823LF
QUANTITY
4608H-102-823LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608H-102-823LF
Internal Part NumberEIS-4608H-102-823LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608H-102-823LF
Related Links4608H-1, 4608H-102-823LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608H-102-823LF Details Description
Related parts for 4608H-102-823LF
MODULE SDRAM DDR 1GB 184DIMM datasheet.pdf
SENSOR 1KPSIG 1/8NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 026 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR SMD datasheet.pdf
RESONATOR CER 3MHZ SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 100A 15V AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf