Bourns Inc. 4608M-101-474LF
4608M-101-474LF picture photo
Mfg. Part Number
4608M-101-474LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 470K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608M-101-474LF.pdf
Availability of 4608M-101-474LF
QUANTITY
4608M-101-474LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608M-101-474LF
Internal Part NumberEIS-4608M-101-474LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608M-101-474LF
Related Links4608M-1, 4608M-101-474LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608M-101-474LF Details Description
Related parts for 4608M-101-474LF
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
MODULE DDR2-667 1GB 240-FBDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
FRONT STRIKER datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf
IC DDR1 512M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN PLUG datasheet.pdf
20UF 450V 22.225X41.275 85C AXI datasheet.pdf