Bourns Inc. 4608M-102-101LF
4608M-102-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4608M-102-101LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608M-102-101LF.pdf
Availability of 4608M-102-101LF
QUANTITY
4608M-102-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608M-102-101LF
Internal Part NumberEIS-4608M-102-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608M-102-101LF
Related Links4608M-1, 4608M-102-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608M-102-101LF Details Description
Related parts for 4608M-102-101LF
FIXED IND 220UH 400MA 1.1 OHM datasheet.pdf