Bourns Inc. 4608M-102-473LF
4608M-102-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4608M-102-473LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608M-102-473LF.pdf
Availability of 4608M-102-473LF
QUANTITY
4608M-102-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608M-102-473LF
Internal Part NumberEIS-4608M-102-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608M-102-473LF
Related Links4608M-1, 4608M-102-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608M-102-473LF Details Description
Related parts for 4608M-102-473LF
IDC CABLE - MSR20A/MC20F/MSR20A datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 15A 250V M5 SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.63V SC70-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf