Bourns Inc. 4608X-101-151LF
4608X-101-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-151LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-151LF.pdf
Availability of 4608X-101-151LF
QUANTITY
4608X-101-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-151LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-151LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-151LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-151LF Details Description
Related parts for 4608X-101-151LF
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RCPIS01S02E2RLF CT datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1200V FO-T-A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIG CLIP BLK 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
1.25MM W-TO-B CONN RCPT TERM datasheet.pdf