Bourns Inc. 4608X-101-153LF
4608X-101-153LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-153LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-153LF.pdf
Availability of 4608X-101-153LF
QUANTITY
4608X-101-153LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-153LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-153LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-153LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-153LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-153LF Details Description
Related parts for 4608X-101-153LF
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" .5MM 40POS datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 10POS 24-22 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
GDT 3500V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN MOD HOUSING RJ45 BLACK datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C S 120" RBW NI datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf