Bourns Inc. 4608X-101-233LF
4608X-101-233LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-233LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 23K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-233LF.pdf
Availability of 4608X-101-233LF
QUANTITY
4608X-101-233LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-233LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-233LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)23k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-233LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-233LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-233LF Details Description
Related parts for 4608X-101-233LF
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS STR .050" GOL datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT GRN datasheet.pdf