Bourns Inc. 4608X-101-330LF
4608X-101-330LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-330LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 33 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-330LF.pdf
Availability of 4608X-101-330LF
QUANTITY
4608X-101-330LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-330LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-330LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-330LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-330LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-330LF Details Description
Related parts for 4608X-101-330LF
JUMPER-H1503TR/A3049R/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/PIN BOX datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1 1/2 BK SPL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
VOLTMETER 85-264VAC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS PCB R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf