Bourns Inc. 4608X-101-470LF
4608X-101-470LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-470LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-470LF.pdf
Availability of 4608X-101-470LF
QUANTITY
4608X-101-470LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-470LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-470LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-470LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-470LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-470LF Details Description
Related parts for 4608X-101-470LF
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.69"L X 7.69"W datasheet.pdf
SCREEN BRAID ADPTR SPRING 14S datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf