Bourns Inc. 4608X-101-820LF
4608X-101-820LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-820LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-820LF.pdf
Availability of 4608X-101-820LF
QUANTITY
4608X-101-820LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-820LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-820LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-820LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-820LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-820LF Details Description
Related parts for 4608X-101-820LF
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5.08 12POS DUAL KEY-XX datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Complete 12-Bit 40 MHz CCD Signal Processor IC datasheet.pdf