Bourns Inc. 4608X-101-822LF
4608X-101-822LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-822LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-822LF.pdf
Availability of 4608X-101-822LF
QUANTITY
4608X-101-822LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-822LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-822LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-822LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-822LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-822LF Details Description
Related parts for 4608X-101-822LF
TERM RING 16-14AWG HS INSUL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
SENS 3000PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR MODULE 4PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO204AL datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf