Bourns Inc. 4608X-102-220
4608X-102-220 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-220
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-220.pdf
Availability of 4608X-102-220
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-102-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-220
Internal Part NumberEIS-4608X-102-220
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-220
Related Links4608X-, 4608X-102-220 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-220 Details Description
Related parts for 4608X-102-220
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 21.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf