Bourns Inc. 4608X-102-220LF
4608X-102-220LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-220LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-220LF.pdf
Availability of 4608X-102-220LF
QUANTITY
4608X-102-220LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-220LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-220LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-220LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-220LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-220LF Details Description
Related parts for 4608X-102-220LF
IDC CABLE- ASS30A/ AE34M / ASS30 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN BLU datasheet.pdf
FLAT FO CAB. ASSY-0,5M 1X LC DUP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.33A 93.7 MOHM datasheet.pdf