Bourns Inc. 4608X-102-271LF
4608X-102-271LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-271LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-271LF.pdf
Availability of 4608X-102-271LF
QUANTITY
4608X-102-271LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-271LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-271LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-271LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-271LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-271LF Details Description
Related parts for 4608X-102-271LF
SENSOR HI-IMP 5PSIG DIP PKG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 128MB datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6A/4.5A 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
DOUBLE M18 LONG PW 5M PNP NC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
1.0/2.3 ST. PLUG B1694 CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf