Bourns Inc. 4608X-102-471
4608X-102-471 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-471
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-471.pdf
Availability of 4608X-102-471
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-102-471 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-471
Internal Part NumberEIS-4608X-102-471
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-471
Related Links4608X-, 4608X-102-471 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-471 Details Description
Related parts for 4608X-102-471
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO CLASS D 20UQFN datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPST 3A 125V datasheet.pdf