Bourns Inc. 4608X-102-473LF
4608X-102-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-473LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-473LF.pdf
Availability of 4608X-102-473LF
QUANTITY
4608X-102-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-473LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-473LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-473LF Details Description
Related parts for 4608X-102-473LF
CONN TERM RING 16-22 AWG #8 D-G datasheet.pdf
CONN RCPT 1KEYING POSITION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 4SMD GW datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SOIC datasheet.pdf
MODBUS ETHERNET TO SERIAL SERVER datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD SHIELD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf