Bourns Inc. 4608X-102-823
4608X-102-823 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-823
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-823.pdf
Availability of 4608X-102-823
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-102-823 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-823
Internal Part NumberEIS-4608X-102-823
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-823
Related Links4608X-, 4608X-102-823 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-823 Details Description
Related parts for 4608X-102-823
JUMPER-H1500TR/A3049Y/X 12" datasheet.pdf
VARISTOR 35V 220A 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V TO-220FP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .050 VERT datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/09/90 3.5SN BK datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf