Bourns Inc. 4608X-102-824
4608X-102-824 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-824
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-824.pdf
Availability of 4608X-102-824
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-102-824 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-824
Internal Part NumberEIS-4608X-102-824
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-824
Related Links4608X-, 4608X-102-824 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-824 Details Description
Related parts for 4608X-102-824
MOD PWR ENTRY 2PL QC 1.5MM SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 819V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 29POS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 255MA 2.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.15MHZ CMOS SMD datasheet.pdf