Bourns Inc. 4608X-102-910LF
4608X-102-910LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-910LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-910LF.pdf
Availability of 4608X-102-910LF
QUANTITY
4608X-102-910LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-910LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-910LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-910LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-910LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-910LF Details Description
Related parts for 4608X-102-910LF
IC SW QUAD ANLG LV SPST 16-QSOP datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
SWITCH PB 6A MOM YELLOW PANEL datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 225X99MM 24VDC datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf