Bourns Inc. 4608X-104-220/330L
4608X-104-220/330L picture photo
Mfg. Part Number
4608X-104-220/330L
Brief Description
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-104-220/330L.pdf
Availability of 4608X-104-220/330L
QUANTITY
4608X-104-220/330L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-104-220/330L
Internal Part NumberEIS-4608X-104-220/330L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)22, 33
Tolerance±2 Ohm
Number of Resistors12
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-104-220/330L
Related Links4608X-104, 4608X-104-220/330L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-104-220/330L Details Description
Related parts for 4608X-104-220/330L
IC DAC 16BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
POT 22 OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 40A TO247AC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 17MM datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 1.97A 140 MOHM datasheet.pdf