Bourns Inc. 4608X-AP2-154LF
4608X-AP2-154LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP2-154LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP2-154LF.pdf
Availability of 4608X-AP2-154LF
QUANTITY
4608X-AP2-154LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP2-154LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP2-154LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP2-154LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP2-154LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP2-154LF Details Description
Related parts for 4608X-AP2-154LF
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 1/8" datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSID 0-50MV DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 800MHZ 8-SOIC datasheet.pdf